Usługi

Poznaj pełen zakres usług, które oferujemy. Zapoznaj się ze szczegółowym opisem każdej z nich oraz obowiązującymi cenami. W Fizjo TrzyMamy Poznań
znajdziesz m.in: masaż w ciąży, ćwiczenia Kegla, chustonoszenie, masaż Shantala, rozejście mięśnia prostego, masaż odchudzający.


Bolesne miesiączki, endometrioza (150zł/45 min)

I wizyta: diagnostyczno - terapeutyczna 150 zł

Obejmuje dokładny wywiad, diagnozę, przeprowadzenie odpowiednich testów oraz rozpoczęcie terapii.

Wykorzystywane techniki:

- terapia manualna
- techniki rozluźniania powięziowego
- techniki osteopatyczne

Cena: 150 zł

(NIE)PŁODNOŚĆ: Wspomaganie płodności / przygotowanie do ciąży (45 min)

Nowoczesna fizjoterapia zalecana przede wszystkim kobietom jako wspomaganie leczenia niepłodności (również in vitro, inseminacja) / przygotowanie do ciąży.

Obejmuje: dokładny wywiad, techniki manualne i osteopatyczne oraz  masaże powięziowe i głębokie.

Cel: zmniejszenie napięć w obrębie narządów miednicy mniejszej, poprawa ukrwienia oraz regeneracja miednicy, niwelowanie zrostów po zabiegach np. laparoskopii, zrelaksowanie całego ciała oraz zmniejszenie bólów menstruacyjnych / bolesne współżycie, regulacja cyklu miesiączkowego.

Dlaczego: Organizm potrzebuje równowagi ze strony mięśni, układu krążenia i hormonalnego, aby prawidłowo funkcjonować. Dlatego pozwólmy, aby obszar miednicy, który odgrywa najważniejszą rolę, był znormalizowany jak najlepiej w okresie starań o dziecko.

Wizyty:

Umów się na pierwszą wizytę (dla kobiety) obejmującą wywiad, zaplanowanie oraz rozpoczęcie terapii ( pierwsza wizyta: Paulina Mróz).

Cena: 150 zł

PO PORODZIE: Rozejście mięśnia prostego brzucha/ przegląd po porodzie (45min)

I wizyta: diagnostyczno - terapeutyczna 150 zł

Obejmuje dokładny wywiad, diagnozę i rozpoczęcie terapii

Wizyta dla każdej kobiety po porodzie (od pierwszych dni połogu), mająca na celu sprawdzenie czy nie rozszedł się mięsień prosty brzucha, sprawdzenie blizny po cięciu cesarskim/nacięciu krocza i w razie konieczności wdrożenie odpowiedniej terapii. Nauka prawidłowego wykonywania ćwiczeń po porodzie oraz przygotowanie do zwiększenia aktywności.

Wykorzystywane techniki:

- terapia manualna
- techniki rozluźniania powięziowego
- techniki osteopatyczne
- ćwiczenia
- kinesiotaping (w cenie wizyty)

Cena: 150 zł

PO PORODZIE: Terapia blizny (45 min)

I wizyta: diagnostyczno - terapeutyczna 150 zł

Obejmuje dokładny wywiad, diagnozę i rozpoczęcie terapii.

Terapia blizny po cięciu cesarskim i nacięciu krocza. Dla każdej kobiety po porodzie (od 4 tyg po porodzie). Cel estetyczny jak i zdrowotny. Zapobieganie lub odrywanie zrostów, zmniejszenie/ustąpienie drętwienia, braku czucia, fałdek nad blizną oraz wpływ przeciwbólowy na kręgosłup, perystaltykę jelit. Przygotowanie do powrotu do ćwiczeń oraz następnej ciąży. Lepszy komfort w codziennym funkcjonowaniu.

Wykorzystywane techniki:

- terapia manualna
- techniki rozluźniania powięziowego
- techniki osteopatyczne
- gimnastyka powięziowa
- kinesiotaping (w cenie wizyty)

Cena: 150 zł

PO PORODZIE: Terapia bólu spojenia łonowego, k. ogonowej itd. (45 min)

Terapia w rozejściu/ bólach spojenia łonowego oraz pachwin/kręgosłupa po porodzie. Dla kobiety po porodzie (od początku połogu), które zmagają się z bólami w różnych partiach ciała.

Wykorzystywane techniki:

- terapia manualna
- techniki rozluźniania powięziowego
- techniki osteopatyczne
- ćwiczenia
- kinesiotaping +20 zł.

 

Cena: 150 zł

PO PORODZIE: Wysiłkowe nietrzymanie moczu, obniżanie narządów, bolesne współżycie (45 min)

I wizyta: diagnostyczno - terapeutyczna 150 zł

Obejmuje dokładny wywiad, diagnozę, przeprowadzenie odpowiednich testów oraz rozpoczęcie terapii.

Dla kobiet po porodzie (od pierwszych dni połogu), które mają problemy z wysiłkowym nietrzymaniem moczu, obniżaniem się narządów rodnych, naglącym parciem na mocz lub bólem przy współżyciu.

Wykorzystywane techniki:

- terapia manualna
- techniki rozluźniania powięziowego
- techniki osteopatyczne
- ćwiczenia Kegla
- możliwość wypożyczenia aparatu elektrostymulacji TENS.

Cena: 150 zł

PO PORODZIE : Masaż leczniczy/terapia bólu kręgosłupa (35/55 min)

Masaż leczniczy kręgosłupa lub terapia bólu. Pierwsza wizyta składa się z dokładnego wywiadu i zaproponowaniu możliwości działania:

- masażu  z wykorzystaniem takich elementów  jak: masaż głęboki, mięśniowo - powięziowy, punkty spustowe i wiele innych w zależności od potrzeb.

- terapia bólu z wykorzystaniem testów, ćwiczeń, technik manualnych oraz osteopatycznych, kinesiotaping.

Masaż kręgosłupa 120zł/35 min (+ 20zł taping)

Terapia bólu 150zł/55 min (+20zł taping)

Cena: 120 / 150 zł

PO PORODZIE: Masaż modelujący ciało (35/55min)

Masaże wspomagające odchudzanie i antycellulitowe pomagają w redukcji nadwagi, pozbyciu się cellulitu oraz wymodelowaniu sylwetki. Intensywne i dynamiczne ruchy rozbijają komórki tłuszczowe, następuje poprawa przemiany materii oraz detoksykacja podskórnej tkanki tłuszczowej. Efektem jest zmniejszenie obwodów ciała oraz wygładzenie i ujędrnienie skóry. W zakres pierwszej wizyty wchodzą również konsultacja ciała, ustalenie partii masażu oraz planu działania.

Masaż wybranych partii 35 min (rezerwacja 1h) --> 120 zł

Masaż modelujący brzuch + nogi 55 min lub + masaż kręgosłupa (rezerwacja 1h) --> 180 zł

 

Proszę w komentarzu rezerwacji o info : masaż 35 min, 55 min.

Cena: 120 - 180 zł

CIĄŻA: Masaż / terapia bólu kręgosłupa, nóg, spojenia łonowego, k. ogonowej itd. (30/60 min)

Masaż leczniczy kręgosłupa/nóg lub terapia bólu. Pierwsza wizyta składa się z dokładnego wywiadu i zaproponowaniu możliwości działania:

- masaż  z wykorzystaniem takich elementów  jak: masaż głęboki, mięśniowo - powięziowy, punkty spustowe i wiele innych w zależności od potrzeb.

- terapia bólu z wykorzystaniem testów, ćwiczeń, technik manualnych oraz osteopatycznych, kinesiotaping.

Masaż kręgosłupa 120 zł/35 min (+ 20 zł taping)

Masaż kończyn dolnych 120zł/35 min (+ 20 zł taping)

Masaż całego ciała (nogi + kręgosłup) 180zł/60  min. Konieczna podwójna rezerwacja terminu, czyli 2h. (+ 20 zł taping)

Terapia bólu 150 zł/55 min (+20 zł taping)

Wizyta pomoże na dolegliwości ciążowe jak i może być formą relaksu, która pomaga przyszłej mamie odprężyć się oraz przygotować ciało do porodu. Zapewniamy odpowiednio dobrane techniki, wygodne i stabilne łóżko do masażu, naturalne olejki, atmosferę relaksu i odprężenia.

Cena: 120 -150 zł

CIĄŻA: " Przegląd" : sprawdzenie miednicy i rozejścia m. prostego brzucha (45 min)

Dla każdej kobiety w ciąży (od 13 tc). Najczęściej pierwsza wizyta ciążowa sprawdzająca stan mięśni i więzadeł miednicy oraz sprawdzenie, czy nie rozszedł się mięsień prosty brzucha. Wizyta ma na celu sprawdzenie, czy już na aktualnym etapie ciąży warto zacząć przygotować miednicę do porodu i terapii, czy bliżej terminu porodu. Na wizycie również zaplanowanie dalszej terapii i w razie potrzeby zastosowanie kinesiotapingu.

 

150zł/45 min (+20zł tapy)

Cena: 150 zł

CIĄŻA: Rozejście mieśnia prostego brzucha (20 - 30 min)

Wizyta indywidualna (30 min). Pierwsza wizyta obejmująca sprawdzenie rozejścia mięśnia prostego brzucha w każdym etapie ciąży, przekazanie odpowiedniego postępowania w ciąży z rozejściem, kinesiotaping. Kolejne wizyty to kinesiotaping w cenie 20 zł.

Cena: 80 zł

CIĄŻA: Przygotowanie miednicy do porodu / ułożenie dziecka (45 min)

Spotkanie indywidualne +36 tydzień ciąży.

Wizyty obejmują techniki manualne, osteopatyczne oraz zalecenia domowe.

Cel:  

zlikwidowanie napięć i poprawa mobilności w obrębie całej miednicy + normalizacja mięśni biorących udział w obrocie dziecka i schodzeniu w kanał rodny + poprawa oddychania = łatwiejszy poród.

Techniki, mogą również pomóc w obrocie dziecka, jeżeli jest np. ułożenie miednicowe (nie obracamy samego dziecka, zapis w od 30tc).

Zapisz się na cykl spotkań (dwie/trzy wizyty):

Polecamy umówienie się w odstępie ok. tygodnia. Proszę o komentarz w rezerwacji: przygotowanie do porodu czy obrót dziecka.

Cena: 150 zł

MACIERZYŃSTWO: Fizjoterapia dzieci (45 min)

Spotkanie indywidualne dla rodziców z Maluszkiem. Ocena prawidłowego rozwoju dziecka, nauka prawidłowej pielęgnacji i postępowania oraz w zależności od potrzeb rehabilitacja u dzieci z nieprawidłowym rozłożeniem napięcia mięśniowego tj. wzmożone/osłabione napięcie mięśniowe, asymetria, prężenie dziecka, duża płaczliwość itd.

W razie potrzeby zastosowanie kinesiotapingu +20zł.

Cena: 120 zł

MACIERZYŃSTWO: Nauka chustonoszenia z maluszkiem (120 min)

UWAGA! Zapisy indywidualne telefoniczne, bądź przez formularz zgłoszeniowy na głównej stronie.

Zajęcia indywidualne dla rodziców z dzieckiem (partner bez dodatkowej opłaty). Najlepszym sposobem zaspokojenia dotyku i zapewnienia bezpieczeństwa zarówno dla dziecka jak i dla rodzica jest chustowanie swojej pociechy. Jedne z wielu zalet chustonoszenia dla dziecka są: prawidłowy rozwój bioderek i kręgosłupa, wyciszenie się poprzez znany z okresu ciąży odgłos bicia serca, obserwacja otoczenia oraz wyostrzenie zmysłów. Rodzice natomiast będą mieć m.in. wolne ręce, równomiernie rozłożony ciężar ciała oraz stały kontakt z dzieckiem.

Cena: 150 zł

MACIERZYŃSTWO: Nauka masażu Shantala

Warsztat w kameralnej grupie (80 zł) lub indywidualny (100 zł) dla rodziców z maluszkami od 6 tygodnia życia. Cel: nauka rodziców bezpiecznych i skutecznych technik masażu metodą Shantala.

Masaż ten wpływa na zaspokojenie potrzeby kontaktu i dotyku swojego dziecka, zmniejszenie płaczliwości dziecka, umocnienie emocjonalnej więzi między dzieckiem a rodzicem, uspokojenie, w efekcie pomaga w uregulowaniu snu. Normalizuje napięcie mięśniowe, korzystnie wpływa na stan skóry, krążenie, a dzieciom mającym „problemy z brzuszkiem” może pomóc w oddawaniu gazów, trawieniu.

Cena: 100 zł

Warsztaty Rodzenia: Nauka masażu porodowego + prądy TENS

Warsztat indywidualny dla Pary. Nauka wykonywania masażu porodowego przez  męża/partnera oraz zastosowanie prądów TENS. Są to niefarmakologiczne metody łagodzenia bólu porodowego. (Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 09.11.2015r w sprawie standardów postępowania medycznego w łagodzeniu bólu porodowego). Cel:  nauka bezpiecznych i skutecznych technik masażu porodowego oraz wykorzystanie prądów TENS

Poznane techniki pozwolą  zmniejszyć dolegliwości bólowe podczas skurczy oraz ułatwią rodzenie. Zniwelują stres poprzez kontakt i wsparcie partnera. Nauka obejmuje zapoznanie się z prądami Tens, objaśnienie i sprawdzenie na sobie ich skutecznego działania.

Cena: 150 zł (45-60min)

Warsztaty Rodzenia: Prawidłowa pielęgnacja: podnoszenie, chwytanie…

Indywidualne warsztaty dla Pary. Pokazanie oraz praktyka prawidłowego podnoszenia dziecka, przewracania, trzymania na rękach i ubierania. Konsekwencje nieprawidłowej pielęgnacji dziecka oraz stymulacja dziecka: na co zwracać uwagę? Zajęcia odbywają się na specjalistycznych lalkach, ważących ok 4kg.

Cena: 150 zł (45min)

Warsztaty Rodzenia z Położną: Symulacja porodu. Nauka oddechu i parcia. (od 32 tc) (1.5h)

DWA Warsztaty praktyczne z Położną na którym dowiesz się:

 

- Kiedy zaczyna się poród i co wtedy robić

- Jak wygląda przyjęcie do szpitala i poród w wybranym przez Ciebie szpitalu

- Co Cię czeka w trakcie porodu i jaki masz na to wpływ

- Jak być aktywną w porodzie i jak go prowadzić

- Jakie metody łagodzenia bólu porodowego są dostępne w danym szpitalu

- Oswoisz lęk przed porodem

- Co to jest poród w głębokim relaksie i jak go osiągnąć.

- Na czym polegają tajniki hipnoporodu

I NAJWAŻNIEJSZE

- Jak pracować z ciałem w trakcie porodu

- Naturalne techniki wspierające i przyspieszające naturalny poród

- Nauka prawidłowego oddychania w poszczególnych fazach porodu

- Nauka efektywnego parcia

 

UWAGA: ze względu na obszerny zakres prosimy o zapis na dwa terminy (2x po 1.5h razem 400zł).

 

 Warsztat indywidualny lub z Partnerem.

Cena: 400 zł (2x 200zł)

Warsztaty Rodzenia z Położną: Kąpiel i pielęgnacja noworodka (1.5h)

Warsztat praktyczny z Położną na którym dowiesz się:

- Dlaczego kąpiel dziecka jest tak ważna

- Czy kąpiel w szpitalu jest potrzebna

- Jak często kapać dziecko i w czym

- Jak prawidłowo pielęgnować skórę dziecka

- Jakich kosmetyków używać

- Jakie problemy pielęgnacyjne mogą wystąpić i jak sobie z nimi poradzić

 

I NAJWAŻNIEJSZE:

- Nauczysz się prawidłowych chwytów i pozycji podczas kąpieli

- Nauczysz się prawidłowego przewijania i obrotów podczas pielęgnacji

 

DODATKOWO

- Otrzymujesz możliwość bezpłatnej Konsultacja telefoniczna/online po porodzie.

 

Warsztat 1.5h Warsztat kierowany również dla pary.

Cena: 200 zł

Warsztaty Rodzenia z Położną: Laktacja i połóg (1.5h)

Warsztat praktyczny z Położną na którym dowiesz się:

- Jakie metody wspomagania laktacji są najbardziej efektywne

- Jakie problemy laktacyjne mogą Cię spotkać i co wtedy robić

- Jakie pozycje do karmienia sprawdzają się w danych sytuacjach

- Czego możesz się spodziewać w trakcie połogu

- Jakie objawy w pierwszym miesiącu po porodzie powinny Cię zaniepokoić

 

I NAJWAŻNIEJSZE

- Nauczysz się prawidłowego przystawiania do piersi

- Nauczysz się oceniać efektywne ssanie u dziecka

 

DODATKOWO - Otrzymujesz możliwość bezpłatnej Konsultacja telefoniczna/online po porodzie.

 

Warsztat 1.5h Warsztat indywidualny lub z Partnerem.

 

Cena: 200 zł

do góry