FAQ

Najczęściej zadawane pytania :


Kiedy po porodzie najlepiej przyjść na wizytę?

Najlepiej pojawić się pod koniec połogu ok 4-6 tydzień po porodzie. Jeżeli natomiast występują jakiekolwiek dolegliwości najlepiej pojawić się od razu, nawet kilka dni po porodzie.

 

Jak przygotować się do pierwszej wizyty? 

Wejdź na zakładkę : pierwsza wizyta.

 

Rodziłam parę lat temu, czy warto przyjść sprawdzić bliznę, dno miednicy? 

Oczywiście, niezależnie od tego kiedy był poród warto przyjść, aby popracować z brzuchem, dnem miednicy, bliznami lub z dolegliwościami bólowymi.

 

Czy miesiączka jest przeciwwskazaniem do wizyty?

Nie jest przeciwwskazaniem. Można wykonywać terapię również wewnętrzną. Jednak, jeżeli Pacjentka nie czuje się komfortowo w tym czasie, możemy dobrać techniki zewnętrzne. Nie ma potrzeby odwoływać wizyty, bo ważne jest utrzymanie systematyczności terapii.

 

Czy badanie przez pochwę odbywa się na pierwszej wizycie?

Nie zawsze. Pierwsza wizyta to przede wszystkim dokładny wywiad, badanie oraz zaplanowanie terapii. Jeżeli czas pozwoli zaczynamy terapię, jednak zazwyczaj zaczyna się od technik zewnętrznych. Na wizycie fizjoterapeuta poinformuje i jeżeli będzie potrzeba badania wewnętrznego przedstawi dokładnie jak wygląda i poprosi o podpisanie zgody.

 

Czy badanie przez pochwę zawsze jest konieczne?

Nie zawsze. Nie każda dolegliwość/dysfunkcja wymaga badania i terapii przezpochwowej. Fizjoterapeuta przedstawi plan terapii oraz czy jest konieczność badania wewnętrznego.

 

Czy terapia przez pochwę jest bolesna?

Zależy nam aby była to wizyta z wysokim poczuciem komfortu dla Pacjentki. W gabinecie są spódniczki ginekologiczne, parawan. Staramy się, aby terapia przezpochwowa nie była bolesna. Dopytujemy w trakcie terapii na bieżąco jakie jest odczucie dyskomfortu, aby Pacjentka czuła się zrelaksowana i rozluźniona.

 

Czeka mnie operacja (ginekologiczna, laparoskopia, laparotomia, abdominoplastyka) kiedy najlepiej przyjść na wizytę?

Od 1 roku do ok 1-2 mc przed operacją. Zależy jaki jest cel operacji i w jakim obszarze - warto skonsultować się z nami i doradzimy odpowiedni termin. 

 

Jestem w ciąży. Nic mnie nie boli, ale chciałabym sprawdzić moje ciało i przygotować się do porodu. Kiedy najlepiej przyjść na wizytę?

Najlepiej pojawić się w 2 trymestrze ciąży, aby zaplanować terapię w zależności od napięć, które nie zawsze dają dolegliwości bólowe a wpływają na przygotowanie do porodu. 

 

Jak często mogę przychodzić na masaż pleców i do kiedy? 

Najlepiej od 13 tc. Na pierwszej wizycie fizjoterapeutki ustalą plan działania, w zależności od indywidualnych potrzeb.

 

Kiedy przyjść z Dzieckiem na sprawdzenie napięć mięśniowych?

Najlepiej w okolicy 6 tygodnia życia, chyba, że jest potrzeba prędzej to nawet od pierwszych dni życia. Skonsultuj się z nami, podpowiemy odpowiedni termin.

 

Czy jest dostępny parking dla pacjentek i czy jest płatny?

Można parkować wzdłuż ulicy Konfederackiej. Nie ma płatnej strefy. 1 min od lokalu znajduje się parking Lidl oraz McDonald jednak trzeba pobrać bilecik - 1h gratis. 

 

Nie mam z kim zostawić dziecka, czy mogę przyjść z nim ?

Nie ma problemu! Zapraszamy z Maluszkiem, dla tych najmłodszych rozkładamy maty, można przynieść ulubioną zabawkę lub zaproponujemy nasze. Mamy doświadczenie w prowadzeniu takich wizyt :)

 

Czy można płacić kartą?

Tak. Można płacić kartą, blikiem lub gotówką czy przelewem.

do góry