Specjaliści


Fizjoterapeutka uroginekologiczna, Doradca Noszenia ClauWi

Paulina Mróz

Mgr fizjoterapii, fizjoterapeutka uroginekologiczna, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Posiadam wieloletnie doświadczenie w zakresie fizjoterapii uroginekologicznej oraz kosmetycznej. Specjalizacją, a zarazem pasją jest tematyka dotycząca kobiet w ciąży, rewitalizacji poporodowej, a także wspomaganie płodności. Posiadam liczne kursy w zakresie fizjoterapii w ginekologii i położnictwie wykorzystując techniki osteopatyczne co potwierdzają certyfikaty. Posiadam wieloletnie doświadczenie w masażach leczniczych/ terapii bólu z elementami osteopatii u kobiet w ciąży, masażach wspomagających odchudzanie oraz plastrowaniu kinesiotaping.  Moją ambicją jest zapewnienie kompleksowej opieki, dlatego też prowadzę terapię z zakresu fizjoterapii mięśni dna miednicy, kompleksowej terapii dla kobiety w połogu oraz specjalistyczną terapię w rozejściu mięśnia prostego brzucha. Prowadzę również warsztaty z zakresu nauki masażu dla par w ciąży dotyczący masażu porodowego wraz z prądami Tens jako niefarmakologiczny sposób łagodzenia bólu porodowego.

Swoje usługi rozwijałam również w kierunku dzieci poprzez prowadzenie warsztatów i wizyt indywidualnych z prawidłowej pielęgnacji, czy ucząc rodziców masażu Shantala niemowląt, co potwierdzają certyfikaty.

Jestem również doradcą chustonoszenia ClauWi® oraz prelegentką na warsztatach Planeta Dziecko oraz Świadoma Mama. Współpracuję m.in z Fundacją, Centrum Inicjatyw Rodzinnych  oraz jestem Partnerem Karty Dużej Rodziny Miasta Poznań.

Moje profesjonalne i kompleksowe podejście potwierdzają zdobyte certyfikaty oraz ciągły rozwój w swojej specjalizacji, ponieważ wyznaje zasadę że nie można stać w miejscu.

 

Prywatnie mama Marcelinki, miłośniczka książek oraz tańca ;)

 

 


Fizjoterapeuta

Alicja (fizjo uroginekologiczna)

Mgr fizjoterapii, fizjoterapeutka uroginekologiczna, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

Moją pasją jest pomaganie kobietom w ciąży, a także po porodzie. Z własnego doświadczenia wiem, jak bardzo w tym okresie potrzebna jest fizjoterapia, a także aktywność fizyczna. W swojej pracy wykorzystuję techniki terapii manualnej, techniki powięziowe oraz osteopatyczne, a także taping medyczny.

Cały czas pogłębiam swoją wiedzę, poprzez uczestnictwo w kursach m.in.: Aktywność kobiet w ciąży i po porodzie, Kinesiotaping medyczny kobiet w ciąży, Blizna - terapia kompleksowa oraz warsztatach: Tkanki miękkie w praktyce fizjoterapeutycznej, Psychosomatyka w pracy fizjoterapeuty.


Prywatnie jestem mamą Jagienki, uwielbiam sport i dobrą książkę :)


Fizjoterapeuta

Monika (fizjo uroginekologiczna)

Mgr fizjoterapii, fizjoterapeutka uroginekologiczna, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Ukończyłam kurs "Fizjoterapia w nietrzymaniu moczu i stolca oraz obniżaniu narządów miednicy mniejszej" (z akredytacją Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego)

Moją pasją jest fizjoterapia kobiet w ciąży oraz po porodzie, zarówno poprzez pracę w gabinecie, jak i w formie ćwiczeń fizycznych.

Uczestniczyłam w licznych kursach i szkoleniach m.in. masaż kobiet w ciąży, ćwiczenia kobiet w ciąży oraz mam po porodzie, kinesiotaping kobiet w ciąży, reedukacja mięśni dna miednicy. Stale dążę do tego, by powiększać swoją wiedzę i podnosić kwalifikacje w dziedzinie fizjoterapii kobiet.

Jestem także certyfikowaną terapeutką metody McKenziego i zajmuję się pacjentami z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa. W swojej pracy wykorzystuję głównie masaż i techniki rozluźniania mięśniowo-powięziowego, wspomagam się też kinesiotapingiem oraz igłoterapią.

Prywatnie jestem pasjonatką podróży, kuchni świata oraz sportu.


Fizjoterapeuta

Natalia (fizjo uroginekologiczna)

Mgr fizjoterapii, fizjoterapeutka uroginekologiczna, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Fizjoterapia kobiet, a w szczególności w okresie okołoporodowym stała się moją pasja już w trakcie studiów, kiedy podczas pisania prac dyplomowych musiałam zagłębić  się w temat fizjoterapii uroginekologicznej, co było głównym bodźcem do dalszego rozwoju w tej dziedzinie.

Systematycznie staram się pogłębiać swoją wiedzę, biorąc udział w różnych specjalistycznych  kursach, np: masaż tkanek głębokich i rozluźnianie mięśniowo-powięziowe, fizjoterapia zaburzeń dna miednicy i w połogu, kineziotaping kobiet w ciąży oraz w warsztatach: kompleksowa terapia blizny, vulvodynia okiem fizjoterapeuty czy bolesne miesiączki - od diagnozy do terapii.

W fizjo trzyMamy zajmuję się przede wszystkim opieką kobiet w ciąży. Wiem, że ciąża jest to wyjątkowy, ale zarazem fizjologiczny stan w życiu kobiety.  Podczas jej trwania w organizmie zachodzi wiele zmian adaptacyjnych, które mogą przyczyniać się do powstawania dolegliwości bólowych, dlatego w swojej pracy skupiam się w szczególności na ich łagodzeniu.

Prywatnie pasjonatka dobrej kuchni, sportu i tańca.


Fizjoterapeuta

Asia (fizjo uroginekologiczna)

Mgr fizjoterapii, fizjoterapeutka uroginekologiczna, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

Ukończyłam kurs "Fizjoterapia w nietrzymaniu moczu i stolca oraz obniżaniu narządów miednicy mniejszej" (z akredytacją Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego)

Absolwentka studiów podyplomowych- holistyczna opieka okołoporodowa. Jestem również dukatorką seksualną. Uwielbiam pracę z kobietami szczególnie w okresie okołoporodowym. Swoje zainteresowania rozwijam także w technikach manualnych, masażu u kobiet w ciąży, które likwidują m.in. dolegliwości bólowe kręgosłupa, obrzęki kończyn czy działają relaksująco na całe ciało. Dla kompleksowej terapii wykorzystuję taśmy kinesiotaping. Swoją wiedzę poszerzam na specjalistycznych kursach.

Prywatnie jestem żoną i mama 2 córek. Lubię czytać książki rozwojowe, branżowe. Poza tematem okołoporodowym interesuje się psychosomatyką. Jestem zwolenniczką holistycznego podejścia do zdrowia. Lubie aktywnie spędzać czas i relaksować się przy jodze.


Fizjoterapeutka

Paulina K (fizjo lecznicza/kosmetyczna)

Mgr fizjoterapii, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Specjalizuję się w wykonywaniu masaży kosmetycznych w tym masażu modelującego sylwetkę. W 2012 roku ukończyłam studia podyplomowe na kierunku dietetyka, poszerzając swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Prywatnie jestem mamą Laurki, pasjonatką jazdy na rolkach oraz zdrowego odżywiania.


Fizjoterapeuta

Natalia (fizjo dzieci)

Mgr fizjoterapii, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Na co dzień zajmuję się diagnostyką funkcjonalną i terapią neurorozwojową noworodków, niemowląt i małych dzieci. Prowadzę terapię wg koncepcji NDT Bobath. Stale kształcę się uzupełniając swoją widzę
i umiejętności w zakresie rehabilitacji niemowląt i małych dzieci, biorąc regularnie udział w szkoleniach i konferencjach naukowych.
W swojej pracy pamiętam, że „Kiedy śmieje się Dziecko, śmieje się cały świat.” - Janusz Korczak.


Fizjoterapeuta

Joanna (fizjo dzieci)

Mgr fizjoterapii, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.Prowadzę diagnostykę oraz usprawnianie noworodków, niemowląt i dzieci według koncepcji NDT-Bobath.

Podczas terapii korzystam również z wiedzy zdobytej na innych szkoleniach i kursach m.in. kinesiology tapingu, masażu tkanek głębokich.  

Moim marzeniem było pomaganie dzieciom, dlatego od czasu ukończenia studiów w 2013 roku zajmuję się rehabilitacją małych pacjentów.

Bezustannie dokształcam się, aby jak najlepiej pomagać dzieciom oraz ich rodzicom.

Prywatnie jestem mamą  Oliwii. Moje pasje to: snowboard,  góry i podróże.


Fizjoterapeuta

Justyna (fizjo dzieci)

Absolwentka fizjoterapii na AWF w Poznaniu, uczestniczka wielu kursów rehabilitacyjnych dotyczących neurorozwoju dzieci. Terapeuta NDT-Bobath Baby, integracji sensomotorycznej, instruktor pływania. Na co dzień zajmuje się rehabilitacją niemowląt i dzieci starszych z różnymi problemami dotyczącymi m.in. zaburzeń rozwojowych niemowląt, wad postawy ciała, wad stóp, kolan, zaburzenia integracji sensomotorycznej i wiele innych. Ponadto ukończyła kurs diagnostyczny (Metoda Prechtla), który pozwala ocenić czy naturalne swobodne ruchy noworodka a później niemowlaka są prawidłowe. Dodatkowo rozwija się naukowo pracując na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Od wielu lat prowadzi również zajęcia dla niemowląt w wodzie. Swoją prace traktuje jako hobby, kocha najmłodszych i zaraża swoim uśmiechem. Aktualnie Mama Urszulki :)


Położna

mgr Gosia Korzeniewska

Małgorzata Korzeniewska - położna, tytuł magistra położnictwa uzyskała na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Podczas swojej drogi zawodowej pełnię opiekę zarówna nad kobietami w okresie ciąży, porodu jak i połogu. W pracy jako położna środowiskowo-rodzinna pochylam się również nad tymi najmniejszymi istotami jakimi są noworodki. Ukończone dodatkowo studia Psychologii Dziecka pozwalają w sposób kompleksowy pełnić opiekę nad tymi pacjentami. Narodziny dziecka i następujący po nich okres połogu jest czasem cudownym ale i trudnym. Opieka pielęgnacyjna, wsparcie w okresie laktacji, wielowymiarowa edukacja to jedne z kluczowych zadań które angażują, ale i dają wiele satysfakcji. W swojej pracy bazuję na holistycznym podejściu do pacjenta stąd cały czas pogłębiam swoją wiedzę na licznych kursach i szkoleniach nie tylko z zakresu położnictwa, ale i psychologii, psychoterapii, neurologii, pedagogiki.

Jako Instruktorka Hipnoporodu pomaga kobieta nawiązać kontach ze swoim ciałem i przygotowuje je do porodu w głębokim relaksie.

W życiu prywatnym spełniająca się w swojej roli mama Borysa. Fanka zdrowego odżywiania, życia w harmonii i w zgodzie z natura.

W fizjo TrzyMamy prowadzi Warsztaty Rodzenia.Asia dietetyk

Absolwentka Dietetyki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Specjalizuję się w poszukiwaniu żywieniowych rozwiązań na kobiece dolegliwości podążając za myślą Hipokratesa „Niechaj pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem”.  W tym też celu nieustannie się rozwijam, uczestnicząc w różnych kursach i warsztatach.

Jestem też absolwentką kursu Dietetyki wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Połączenie dietetyki akademickiej i wschodniej jest dla mnie bardzo cenne w poszukiwaniu przyczyn problemów zdrowotnych, zaburzeń cyklu czy płodności i opracowywaniu indywidualnych rozwiązań. W swojej pracy wykorzystuję także wiedzę z zakresu działania i zastosowania ziół, którą zdobyłam na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.

Prywatnie jestem mamą Mikołaja, Joachima i Teosia. Uwielbiam długie spacery, rower i
podcasty.


do góry