Specjaliści


Fizjoterapeutka  uroginekologiczna, Doradca Noszenia ClauWi Paulina Mróz

Fizjoterapeutka uroginekologiczna, Doradca Noszenia ClauWi

Paulina Mróz

Mgr fizjoterapii, fizjoterapeutka uroginekologiczna, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Założycielka Fizjo trzyMamy.

Posiadam ponad 10 letnie doświadczenie  zakresie fizjoterapii uroginekologicznej (kiedyś okołoporodowej).  Specjalizacją, a zarazem pasją jest tematyka dotycząca kobiet na etapie planowania ciąży lub w wspomaganiu (nie)płodności, kobiet w ciąży, rewitalizacji poporodowej, jak również dla młodych kobiet borykających się z dolegliwościami bólowymi w obrębie miednicy, czy z endometriozą. 

Posiadam liczne kursy w zakresie fizjoterapii w ginekologii i położnictwie wykorzystując techniki osteopatyczne co potwierdzają certyfikaty. Posiadam wieloletnie doświadczenie w masażach leczniczych/ terapii bólu z elementami osteopatii,  w terapii  nietrzymania moczu i obniżeń narządów rodnych, terapii blizn, terapii rozejścia mięśnia prostego brzucha oraz w terapii wspomagającej płodność.  Moją ambicją jest zapewnienie kompleksowej opieki.   Prowadzę również warsztaty z zakresu nauki masażu dla par w ciąży dotyczący masażu porodowego wraz z prądami Tens jako niefarmakologiczny sposób łagodzenia bólu porodowego.

Jestem również doradcą chustonoszenia ClauWi® oraz prelegentką na warsztatach Planeta Dziecko oraz Świadoma Mama, Warsztaty dla studentów AWFu.  Współpracuję m.in z Fundacją, Centrum Inicjatyw Rodzinnych  oraz jestem Partnerem Karty Dużej Rodziny Miasta Poznań.

Moje profesjonalne i kompleksowe podejście potwierdzają zdobyte certyfikaty oraz ciągły rozwój w swojej specjalizacji, ponieważ wyznaje zasadę, że nie można stać w miejscu.

 

Prywatnie mama Marcelinki, miłośniczka książek oraz tańca ;)

 

 


Fizjoterapeutka Alicja (fizjo uroginekologiczna)

Fizjoterapeutka

Alicja (fizjo uroginekologiczna)

Mgr fizjoterapii, fizjoterapeutka uroginekologiczna, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

Zajmuje się terapią kobiet w ciąży, które borykają się z różnymi dolegliwościami i dysfunkcjami w tym szczególnym okresie. Po porodzie pomagam kobietom wrócić do formy poprzez terapię rozejścia mięśni prostych brzucha oraz terapię uroginekologiczną m.in. nietrzymanie moczu, obniżenie narządów rodnych, nadmierne napięcia w obszarze miednicy. Bardzo ważna jest dla mnie również praca z bliznami, które oddziałują na inne części ciała.

Zwracam szczególną uwagę na ruch i ćwiczenia, które są dla mnie nieodłączną techniką w terapii. Jestem również fanką treningu funkcjonalnego i staram się wprowadzać jego elementy do terapii. Fascynuje mnie  tematyka połączeń grup mięśniowych pracujących w taśmach anatomicznych. 

Swoją praktykę opieram na wiedzy z licznych kursów dotyczących  fizjoterapii uroginekologicznej, technik osteopatycznych stosowanych w ginekologii, kompleksowej terapii blizn.

Prywatnie jestem mamą Jagienki . Wolne chwile czas spędzam na treningu lub przy dobrej książce, szczególnie interesuje mnie literatura historyczna.


Fizjoterapeutka Monika (fizjo uroginekologiczna)

Fizjoterapeutka

Monika (fizjo uroginekologiczna)

Mgr fizjoterapii, fizjoterapeutka uroginekologiczna, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Specjalizuję się w fizjoterapii uroginekologicznej. Pomoc znajdą u mnie kobiety z nietrzymaniem moczu, bólem w obrębie miednicy i obniżeniem narządów miednicy mniejszej. Po porodzie zajmuję się między innymi pracą z brzuchem i mobilizacją blizn, aby wspomagać rewitalizację poporodową i podnosić sprawność młodych mam. Pracuję także z kobietami w czasie ciąży, aby pomóc im jak najlepiej przejść ten okres poprzez utrzymanie sprawności, zmniejszenie dolegliwości bólowych oraz przygotowanie do porodu.

Ukończyłam wiele kursów o tematyce uroginekologicznej oraz okołoporodowej i stale podnoszę swoje kwalifikacje, dzięki czemu nie tylko zdobywam nowe umiejętności, ale rozwijam swoją pasję, jaką jest fizjoterapia kobiet. W swojej pracy stawiam na kompleksową pracę z całym ciałem, a szczególną uwagę zwracam na profilaktykę.

Prywatnie jestem pasjonatką podróży, kuchni świata oraz sportu.


Fizjoterapeutka Natalia (fizjo uroginekologiczna)

Fizjoterapeutka

Natalia (fizjo uroginekologiczna)

Mgr fizjoterapii, fizjoterapeutka uroginekologiczna, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Fizjoterapia kobiet, a w szczególności w okresie okołoporodowym stała się moją pasja już w trakcie studiów, kiedy podczas pisania prac dyplomowych musiałam zagłębić  się w temat fizjoterapii uroginekologicznej, co było głównym bodźcem do dalszego rozwoju w tej dziedzinie.

Systematycznie staram się pogłębiać swoją wiedzę, biorąc udział w różnych specjalistycznych  kursach, np: masaż tkanek głębokich i rozluźnianie mięśniowo-powięziowe, fizjoterapia zaburzeń dna miednicy i w połogu, kineziotaping kobiet w ciąży oraz w warsztatach: kompleksowa terapia blizny, vulvodynia okiem fizjoterapeuty czy bolesne miesiączki - od diagnozy do terapii.

W fizjo trzyMamy zajmuję się przede wszystkim opieką kobiet w ciąży. Wiem, że ciąża jest to wyjątkowy, ale zarazem fizjologiczny stan w życiu kobiety.  Podczas jej trwania w organizmie zachodzi wiele zmian adaptacyjnych, które mogą przyczyniać się do powstawania dolegliwości bólowych, dlatego w swojej pracy skupiam się w szczególności na ich łagodzeniu.

Prywatnie pasjonatka dobrej kuchni, sportu i tańca.


Fizjoterapeutka Asia (fizjo uroginekologiczna)

Fizjoterapeutka

Asia (fizjo uroginekologiczna)

Mgr fizjoterapii, fizjoterapeutka uroginekologiczna, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

Ukończyłam kurs "Fizjoterapia w nietrzymaniu moczu i stolca oraz obniżaniu narządów miednicy mniejszej" (z akredytacją Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego)

Absolwentka studiów podyplomowych- holistyczna opieka okołoporodowa. Jestem również dukatorką seksualną. Uwielbiam pracę z kobietami szczególnie w okresie okołoporodowym. Swoje zainteresowania rozwijam także w technikach manualnych, masażu u kobiet w ciąży, które likwidują m.in. dolegliwości bólowe kręgosłupa, obrzęki kończyn czy działają relaksująco na całe ciało. Dla kompleksowej terapii wykorzystuję taśmy kinesiotaping. Swoją wiedzę poszerzam na specjalistycznych kursach.

Prywatnie jestem żoną i mama 2 córek. Lubię czytać książki rozwojowe, branżowe. Poza tematem okołoporodowym interesuje się psychosomatyką. Jestem zwolenniczką holistycznego podejścia do zdrowia. Lubie aktywnie spędzać czas i relaksować się przy jodze.


Fizjoterapeutka Paulina K (fizjo lecznicza/kosmetyczna)

Fizjoterapeutka

Paulina K (fizjo lecznicza/kosmetyczna)

Mgr fizjoterapii, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Specjalizuję się w wykonywaniu masaży kosmetycznych w tym masażu modelującego sylwetkę. W 2012 roku ukończyłam studia podyplomowe na kierunku dietetyka, poszerzając swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Prywatnie jestem mamą Laurki, pasjonatką jazdy na rolkach oraz zdrowego odżywiania.


Fizjoterapeutka Natalia (fizjo dzieci)

Fizjoterapeutka

Natalia (fizjo dzieci)

Mgr fizjoterapii, terapeuta NDT Bobath, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
 
Specjalizuję się w diagnostyce funkcjonalnej i terapii neurorozwojowej noworodków, niemowląt i dzieci starszych. Jestem certyfikowanym terapeutą metody NDT Bobath. Poza tym w swojej pracy wykorzystuję również elementy innych istotnych metod m.in.: PNF, trójpłaszczyznowej manualnej terapii wad stóp, rozluźniania mięśniowo-powięziowego, czy elastycznego terapeutycznego tapingu. Holistyczne spojrzenia na małego pacjenta pozwali mi na dobór odpowiedniej terapii. Moja praca to przywilej pomagania Państwa dzieciom w ich rozwoju psychomotorycznym.
 

Fizjoterapeutka Joanna (fizjo dzieci)

Fizjoterapeutka

Joanna (fizjo dzieci)

Mgr fizjoterapii, te­ra­peu­ta NDT-Bobath Baby,  te­ra­peu­ta In­te­gra­cji Sen­so­rycz­nej, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

Pro­wa­dzę dia­gno­sty­kę oraz uspraw­nia­nie no­wo­rod­ków, nie­mow­ląt i dzie­ci star­szych we­dług kon­cep­cji NDT- Bo­bath. Zajmuję się terapią w zakresie  Integracji sensorycznej.  Pod­czas oceny i te­ra­pii ko­rzy­stam z wie­dzy zdo­by­tej na róż­nych szko­le­niach i kur­sach m.in. z diagnostyki metodą Prechtla, ki­ne­sio­logyta­pin­gu, czy ma­sa­żu tka­nek głę­bo­kich. Be­zu­stan­nie się do­kształ­cam, aby jak najlepiej po­ma­gać dzie­ciom oraz ich ro­dzi­com. Na pacjenta patrzę holistycznie, ponieważ ważne jest  prawidłowe rozpoznanie źródła problemów małych pacjentów.

Prywatnie mama Oliwii, miłośniczka gór i podróży.


Fizjoterapeutka Justyna (fizjo dzieci)

Fizjoterapeutka

Justyna (fizjo dzieci)

Absolwentka fizjoterapii na AWF w Poznaniu, uczestniczka wielu kursów rehabilitacyjnych dotyczących neurorozwoju dzieci. Terapeuta NDT-Bobath Baby, integracji sensomotorycznej, instruktor pływania. Na co dzień zajmuje się rehabilitacją niemowląt i dzieci starszych z różnymi problemami dotyczącymi m.in. zaburzeń rozwojowych niemowląt, wad postawy ciała, wad stóp, kolan, zaburzenia integracji sensomotorycznej i wiele innych. Ponadto ukończyła kurs diagnostyczny (Metoda Prechtla), który pozwala ocenić czy naturalne swobodne ruchy noworodka a później niemowlaka są prawidłowe. Dodatkowo rozwija się naukowo pracując na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Od wielu lat prowadzi również zajęcia dla niemowląt w wodzie. Swoją prace traktuje jako hobby, kocha najmłodszych i zaraża swoim uśmiechem. Aktualnie Mama Urszulki :)


Położna mgr Gosia Korzeniewska

Położna

mgr Gosia Korzeniewska

Małgorzata Korzeniewska - położna, tytuł magistra położnictwa uzyskała na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Podczas swojej drogi zawodowej pełnię opiekę zarówna nad kobietami w okresie ciąży, porodu jak i połogu. W pracy jako położna środowiskowo-rodzinna pochylam się również nad tymi najmniejszymi istotami jakimi są noworodki. Ukończone dodatkowo studia Psychologii Dziecka pozwalają w sposób kompleksowy pełnić opiekę nad tymi pacjentami. Narodziny dziecka i następujący po nich okres połogu jest czasem cudownym ale i trudnym. Opieka pielęgnacyjna, wsparcie w okresie laktacji, wielowymiarowa edukacja to jedne z kluczowych zadań które angażują, ale i dają wiele satysfakcji. W swojej pracy bazuję na holistycznym podejściu do pacjenta stąd cały czas pogłębiam swoją wiedzę na licznych kursach i szkoleniach nie tylko z zakresu położnictwa, ale i psychologii, psychoterapii, neurologii, pedagogiki.

Jako Instruktorka Hipnoporodu pomaga kobieta nawiązać kontach ze swoim ciałem i przygotowuje je do porodu w głębokim relaksie.

W życiu prywatnym spełniająca się w swojej roli mama Borysa. Fanka zdrowego odżywiania, życia w harmonii i w zgodzie z natura.

W fizjo TrzyMamy prowadzi Warsztaty Rodzenia.


Dietetyk kobiecy Joanna Stranz

Dietetyk kobiecy

Joanna Stranz

Absolwentka Dietetyki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Specjalizuję się w poszukiwaniu żywieniowych rozwiązań na kobiece dolegliwości podążając za myślą Hipokratesa „Niechaj pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem”.  W tym też celu nieustannie się rozwijam, uczestnicząc w różnych kursach i warsztatach.

Jestem też absolwentką kursu Dietetyki wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Połączenie dietetyki akademickiej i wschodniej jest dla mnie bardzo cenne w poszukiwaniu przyczyn problemów zdrowotnych, zaburzeń cyklu czy płodności i opracowywaniu indywidualnych rozwiązań. W swojej pracy wykorzystuję także wiedzę z zakresu działania i zastosowania ziół, którą zdobyłam na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.

Prywatnie jestem mamą Mikołaja, Joachima i Teosia. Uwielbiam długie spacery, rower i
podcasty.


Ratownik Medyczny dr n. med. Radosław Zalewski

Ratownik Medyczny

dr n. med. Radosław Zalewski

Radosław Zalewski, doktor nauk medycznych, wykładowca akademicki na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Jestem czynny zawodowo Ratownikiem Medycznym pracującym  na co dzień w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu. Laureat III nagrody Prezesa Rady Ministrów za osiągnięcia naukowo – techniczne za program ECMO dla Wielkopolski. Stypendysta II edycji projektu „Liderzy w systemie ochrony zdrowia” organizowanego przez fundację 2065 im. Lesława Pagi wraz Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie. Wieloletni instruktor szkoleń z zakresu ratowania ludzkiego życia.

W fizjo trzyMamy prowadzę warsztaty grupowe dla Par w ciąży z zakresu pierwszej pomocy u noworodka.


do góry